Udana inauguracja seniorów

Seniorzy dobrze zaczęli sezon 19/20 wygrywając na wyjeździe z tamtejszym LKS II Chlebnia 3:2.
Mecz był wyrównany jednak to zawodnicy Piasta stworzyli sobie więcej dogodnych sytuacji i przywieźli do Feliksowa pierwsze cenne trzy punkty.

Początek spotkania to raczej "badanie się" obu drużyn z nielicznymi próbami dalekich wrzutek w pole karne. Jednak w 20 minucie taka próba przyniosła bramkę na 1:0 dla Piasta. Z głębi pola Patryk Boczkowski zagrał bardzo dobrą górną piłkę do Tomasza Oliwy, który ładnym strzałem zewnętrzną częścią stopy znalazł drogę do siatki rywala. Mecz dalej był wyrównany jednak Piast znowu miał okazję i w niewielkim odstępie czasu Mateusz Miller trafił w słupek bramki strzeżonej przez bramkarza Chlebni. Wydawało się, że jednobramkowym prowadzeniem zakończy się pierwsza połowa meczu, jednak gospodarze zdołali w 44 minucie wyrównać, kiedy strzałem głową po wrzutce ze stałego fragmentu obrońca Chlebni zaskoczył bramkarza Mateusza Florczaka i futbolówka wpadła do siatki. Do przerwy 1:1.

Druga połowa toczyła się już pod dyktando Piasta. Najpierw Bartosz Woźnica wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Najlepszy strzelec Piasta poprzedniego sezonu otrzymał przytomne podanie od Krzysztofa Różyckiego po którym pozostało mu ulokować piłkę w bramce obok bezradnego bramkarza. Na tablicy świetlnej  mieliśmy 2:1 dla gości. Piłkarze Feliksowa nie zaprzestali na tym i cały czas starali się podwyższyć wynik. Nieliczne akcje zaczepne gospodarzy nie były  w stanie rozbić dobrze zorganizowanej tego dnia defensywy Piasta. W 70 minucie wynik ustalił Tomasz Oliwa, który sprytnym strzałem lewą nogą  podwyższył na 3:1. W doliczonym czasie gospodarze zdołali strzelić gola kontaktowego jednak to było wszystko na co tego dnia było stać zawodników z Chlebni.

Za tydzień w sobotę o godzinie 14:30 Piast Feliksów na własnym boisku podejmie Zaborowiankę Zaborów, która w 1 kolejce pokonała Promyk Nowa Sucha 3:0.

LKS II Chlebnia 2:3 (Oliwa 2, Woźnica)