Zacięty mecz z Zaborowianką Zaborów

W drugiej kolejce Warszawskiej A Klasy Piast Feliksów przegrał z Zaborowianką Zaborów 2:3.
Spotkanie było bardzo zacięte, jednak to goście okazali się lepsi o jedną bramkę.

Początek meczu był wyrównany, Piast próbował złamać defensywę rywali długimi podaniami, które przyniosły dogodne sytuacje do strzelenia gola. Niestety nie udało się ich wykorzystać i trafić do siatki. Dobrze z przodu pracowali napastnicy Feliksowa. Zaborowianka próbowała złamać defensywę Piasta co im się udało w 30 minucie spotkania po składnej akcji dośrodkowanie z prawej strony pięknym uderzeniem przewrotką wykończył napastnik z Zaborowa. Pierwsza połowa dalej toczyła się w podobnym tempie, choć mecz nieco się otworzył czego efektem był równie ładny gol Bartosza Woźnicy, który atomowym strzałem z lewej nogi pod samą poprzeczkę bramki wykończył akcję Piasta. Do przerwy był wynik 1:1.

Druga połowa jeszcze bardziej nam się otworzyła. Z gry więcej miał Zaborów ale sytuacji bramkowych goście nie stwarzali tak klarownych jak Piast. W 65 minucie w polu karnym po zagraniu ręką jednego z zawodnika Zaborowianki sędzia podyktował rzut karny, którego pewnie na gola zamienił Tomasz Oliwa. Gospodarze po tym golu nieco cofnęli się do defensywy. W 75 minucie meczu odwrotna sytuacja wydarzyła się w polu karnym Piasta, gdzie również po zagraniu ręką przez jednego z obrońców gospodarzy sędzia podyktował „jedenastkę”. Uderzenie w lewy dolny róg bramki zawodnika z Zaborowa i wynik brzmiał 2:2. Końcowe minuty to kolejne sytuacje bramkowe po obu stronach, jednak w 89 minucie to goście z Zaborowa zdołali strzelić zwycięskiego gola po bardzo ładnym i precyzyjnym strzale bezpośrednio z rzutu wolnego, ustalając wynik spotkania na 3:2.

Nieco pechowa porażka ale trzeba oddać Zaborowiance, że postarali się w tym meczu by wywieźć trzy punkty tego sobotniego popołudnia.

W najbliższą niedziele Piast Feliksów wybierze się na derby do Nowej Suchej, gdzie zagra z tamtejszym Promykiem Nowa Sucha. Początek spotkania o 17:00 na boisku w Suchej.

Skład: Florczak - Konik, Zych, Walczak, Sobański - Kozłowski (Sobczyk), Dłutek, Cieślak, Boczkowski - Oliwa, Woźnica

Strzelcy: Woźnica, Oliwa